حمید اخوان ملایری

مدیر بازرگانی یکی از شرکت‌های زیمنس

1339 خ –  ؟

حمید اخوان ملایری، در سال 1339 خ در تهران متولد شد. او مدیر بازرگانی ایرانی – آمریکایی و از فوریه ۲۰۱۰ م مدیرعامل شرکت Unify GmbH & Co. KG است که پیش از این به نام شرکت ارتباطات زیمنس شناخته می‌شد.
اخوان، دارای لیسانس مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر از موسسه فنآوری کالیفرنیا (CALTECH) و فوق لیسانس همان رشته از موسسة فناوری ماساچوست (MIT) است.
حمید اخوان، مسئولیت کلی فعالیت‌ها را بر عهده دارد. سابقه طولانی مدیریتی وی دربرگیرندة توسعة تولیدات و بازاریابی و فروش بین‌المللی و همچنین فنآوری است. او پیش از پیوستن به Unify به عنوان مدیر عملیاتی، فناوری Deutsche Telekom Group فعالیت می‌کرد و مسئول فعالیت‌های موبایل این شرکت در اروپا بود. وی همچنین رئیس هیأت مدیره شرکت «داچ تِلِکوم» بود. اخوان پیش از آن مدیرعامل بخش بین‌المللی T-Mobile بوده است. تغییر نام شرکت زیمنس به Unify در ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ به طور عمومی و بر روی اینترنت توسط حمید اخوان صورت گرفت.
طبق گزارش سایت معتبر فوربز، حقوق رسمی او در سال 2009 م مبلغ 800 هزار یورو اعلام شده که در کنار پاداش‌های دریافتی کل درآمد وی را تنها در سال 2009 م به رقم 2 میلیون و 250 هزار یورو (نزدیک به یک میلیارد تومان در ماه) رسانده است.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *