داوود دومیری گنجی

مهندس فیزیک و برق

1345 خ –  ؟

داوود دومیری گنجی، کارشناسی خود را در رشتة مهندسي مكانيك با گرایش حرارت و سيالات در دانشگاه تهران در سال 68 و کارشناسی ارشد خود را در رشتة مهندسی مکانیک گرایش تبديل انرژي در دانشگاه تربيت مدرس در سال 71 و دکتری خود را در رشتة مهندسي مكانيك گرایش تبديل انرژي در دانشگاه تربيت مدرس با عنوان مدلسازی سه بعدی اسپری مايع در موتورهاي احتراق داخلي در سال 83 به پایان رسانید.
دکتر گنجی، استاد دانشگاه صنعتی نوشیروانی، بابل و دانشمند برتر در زمینة مهندسی در طی 7 سال از طرف مؤسسة Thompson Reuters، عضو انجمن ریاضی ایران، عضو انجمن هیدرولیک و مهندسی ایران، ارائه‌کننده بیش از 920 مقاله در داخل و خارج از کشور، عضو انجمن فیزیک و برق آمریکا، عضو انجمن مکانیک و برق آمریکا و اروپا، دریافت‌کنندة لوح سپاس از بزرگ‌ترین انتشارات جهان (الزویر)، دانشمند برجستة نمایة بین‌المللی ISI، دانشجوی نمونه کشور در سال ۱۳۷۸، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، دریافت‌کنندة لوح تقدیر از رئیس‌جمهور و وزیر علوم به عنوان پژوهشگر برتر کشور است. انتخاب وی به عنوان یکی از فرزانگان مازندران نیز در سوابق این استاد دانشگاه قرار دارد. او در سال 2014 م یکی از 10 محقق برتر ایرانی که بیشترین ارجاعات مقاله را در تامسون رویتر داشتند، به خود اختصاص داده است.
دکتر گنجی، از زمان شروع به کار پژوهش در زمینه‌های مکانیک، فیزیک و الکتریسیته، حدود 500 مقاله را چاپ کرده است که از این تعداد 340 مقالة آنISI هستند و تعداد زیادی از آن‌ها نیزhot paper هستند. گنجی، رئیس سابق بنیاد ملی نخبگان استان مازندران بود.
تاکنون پیشنهادات فراوانی از طرف دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی خارج از کشور به دکتر گنجی مطرح شده است، اما دکتر گنجی به علت عرق خاصی که به کشور دارد و معتقد است: «اگر ما این کشور را ترک کنیم و فقط به آیندة خود فکر کنیم تکلیف جوانان مستعد این کشور چه خواهد شد؟» قبول نکرده است.
از دیگر افتخارات وی می‌توان به پژوهشگر برتر کشور در بخش ویژه در سال ۱۳۸۷ خ و پژوهشگر برتر استان مازندران در سال ۱۳۸۷ خ و پژوهشگر برتر استان مازندران در سال ۱۳۸۸ خ؛ دریافت نشان درجه سه پژوهش در سال ۱۳۹2 خ؛ دانشمند برتر جهان در سال‌های 2008، 2009، ۲۰۱0 و 2011 م اشاره کرد.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *