رضا بهفروز

مدیر واحد مهندسی گوگل

؟ –  ؟

رضا بهفروز، کارشناس نرم‌افزار در دانشگاه کرنل نیویورک درس خوانده است. او عاشق ساخت سیستم‌هایی برای دسترسی آزاد و هرچه بیشتر به محتوای اطلاعاتی است و به گفتۀ خودش عاشق ساخت سیستم‌های ارتباطی است که به کوچک‌سازی جهان تسریع بخشد و آن را مکان بهتری برای زندگی کند.
بهفروز، مدیر واحد مهندسی گوگل است و در بخش راهبری تکنیکیGoogle Talk نیز فعالیت‌هایی داشته همچنین در بخش ایمیل مایکروسافت نیز مدیریت برنامه‌نویسی کرده است.
یکی از امتیازات برجستۀ کارکنان گوگل این است که در روز 20 درصد وقت آزاد برای کارهای شخصی خود دارند و البته بیشتر نوآوری‌های گوگل در این بازة زمانی 20 درصدی از کل روز شکل گرفته است.
رضا بهفروز، در این مدت زمان یکی از پروژه‌ها و ابداعات خود را که به چشم تمامی کاربران ایرانی گوگل خورده است، به انجام رساند و آن کیبورد ایرانی مستقر در صفحۀ اصلی این موتور جستجو است. به گفتۀ خودش این طرح را با الهام از توسعۀ کیبورد هندی راه انداخته و توانسته گجت فارسی را برای کیبورد این شرکت گسترش دهد. او در دفتر سیاتل گوگل مشغول به فعالیت است.
بهفروز، در چهار کشور مختلف زندگی کرده و دوچرخه‌سواری، نقاشی، پخت غذا و انجام کارهای بدیع و جهانگردی از دلمشغولی‌های او است.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *