زینب کبری موسوی

یخ‌نورد

؟    ؟

زینب کبری موسوی، از کودکی ورزش را شروع کرد و تا 12 سالگی ژیمناستیک کار کرد، اما به دلیل اینکه این رشته آیندة ورزشی خوبی برای بانوان به دلیل نوع پوشش ندارد، این رشته را کنار گذاشت. او با ورود یکی از خواهرانش به باشگاه سنگ‌نوردی به این رشته علاقمند شد و سنگ‌نوردی را از طبیعت آغاز کرد و جزو فینالیست‌های کشور شد و در یک مسابقة بین‌المللی در ترکیه مقام اول را کسب کرد.
در سال 1392 خ اولین مسابقات «درای تولینگ» (Dry Tooling) جام فجر برگزار شد و چون یخ‌نوردی با تبر برای موسوی جالب بود، به این مسابقات که در همدان برگزار می‌شد، رفت. در این مسابقات بسیاری از ورزشکارانی که 7 – 8 سال در این رشته کار می‌کردند، در جایگاهی پایین‌تر از او قرار گرفتند و این انگیزه‌ای شد تا موسوی از سنگ‌نوردی به یخ‌نوردی تغییر رشته دهد. او به تازگی فعالیت در این رشته را شروع کرده و یخ‌نوردی را با کمترین امکانات، بدون یخ و در طبیعت تمرین کرده است.
او در مسابقات جام فجر سال 1393 خ مقام اول را کسب کرد و پس از آن برای مسابقات آسیایی انتخاب شد و این اولین اعزام تیم یخ‌نوردی ایران بود.
موسوی، قهرمان یخ‌نوردی ایران است که توانست بدون تمرین با مربی نشان نقرة مسابقات آسیایی «چونگ سونگ» کرة جنوبی را در رشتة سرعت یخ‌نوردی به دست آورد و با عملکرد خیره‌کنندة خود همه را متعجب کند، وی همچنین با کسب مقام هشتم در مسابقات «ساس فی» سوئیس موفق شد به مرحلة فینال راه پیدا کند. موسوی عضو دائم تیم ملی بانوان یخ‌نورد ایران بود.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *