شهرزاد رفعتی

بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی معروف Broadband TV

1359 خ –  ؟

شهرزاد رفعتی، متولد 1359خ و در تهران، ایرانی ساکن ونکوور کانادا، بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی معروفBroadband TV  است که در طبقه‌بندی ۱۰۰ خلاق برتر سال ۲۰۱۱ م مجلة «فست کمپانی» در رتبة ۳۷ قرار دارد. هرچند این لیست به معرفی بزرگ‌ترین خلاقان در عرصة تجارت می‌پردازد، اما در میان بزرگان تجارت، اسامی افرادی چون اسکات فورستال از شرکت اپل، اریک دیشمن از شرکت اینتل، الکس کیپمن از مایکروسافت و سباستین تروان از گوگل، نیز به چشم می‌خورد که در دنیای فناوری حرف اول را می‌زنند.

شهرزاد رفعتی، در سال 1379 خ (۲۰۰۰ م)، از تهران به ونکوور مهاجرت کرد و در رشتة علوم رایانة دانشگاه بریتیش کلمبیا به تحصیل پرداخت. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه یوبی‌سی، مدتی را در شرکتی کامپیوتری کار ‌کرد، اما ایدة تأسیس شرکت «BroadbandTV» را از زمان تحصیل در سر می‌پروراند. شرکتی که بتواند بر ترس کمپانی‌های بزرگ از اینترنت به خاطر نقض کپی رایت پایان ببخشد و به آن‌ها این اطمینان را بدهد که حتی می‌توانند از ویدیوهایی که کاربران آپلود می‌کنند، پولی کسب کنند. سپس شرکت Broadband TV را تاسیس کرد. در مدت ۳ سـال، شرکت رفعتی تـوانست با ارائـه دهندگـان محتویـات چندرسانـه‌ای شریک شـود. این شرکت موفق شد به تغییر مفهوم ارتباط میان سارقان اینترنتی محتواهای رسانه‌ای و ارائه‌دهندگان این محصولات کمک کند. Broadband TV یک شرکت رسانه‌ای فناوری است که با اپراتورهای شبکه و فعالان تبلیغات همکاری می‌کند و در عرصة بهینه‌سازی و توزیع محتواهای ویدیویی، از راه اینترنت پروتکل (IP) و شبکه‌های بی‌سیم و موبایل فعالیت دارد. الگوریتم‌های شهرزاد رفعتی، وب را برای شناسایی ویدئو کلیپ‌های بدون حق کپی رایت اسکن می‌کنند. زمانی که این فیلم‌ها شناسایی شدند Broadband TV به آن‌ها یک آگهی متصل می‌کند و درآمد حاصل از آگهی را با تولیدکننده واقعی ویدئوکلیپ تقسیم می‌کند.

بانو رفعتی، در مجله‌های پر تیراژ کانادا به عنوان یکی از ۵ مدیر برگزیده و موفق در میان مدیران شرکت‌های رسانه‌ای کانادا معرفی شد. از او برای سخنرانی در بسیاری از سمینارها و گردهمایی‌های تجاری در زمینة رسانه‌های پیشرفته دعوت شده است. وی به هر دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیسی و فرانسه تسلط کامل دارد.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *