فردیس رضوانی

مؤسس و طراح خودروی رضوانی

1353 خ – 

فردیس رضوانی، در سال 1353 خ (1974 م) و در تهران متولد شد. او در کودکی همراه با خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. پدر او یک خلبان جنگنده بود که همین مسئله باعث شد وی نسبت به طراحی هواپیما و خودروهای عجیب، کنجکاو شود. او در سال 2006 م اولین کار طراحی خودرو حرفه‌ای را انجام داد و توانست آن را به یک شرکت خودروسازی در هلند بفروشد. تاکنون 14 عدد از همان خودرو، تولید شده و در اروپا به فروش رفته است.
رضوانی، فعالیت حرفه‌ای خود را با طراحی و تولید خودروهایی مانند Vencer Sarthe آغاز کرد.
او بنیانگذار شرکت خودروسازی و طراحی خودروی رضوانی است که برای اشخاص، به صورت خصوصی خودرو طراحی می‌کند. وی تیمی قدرتمند از طراحان، تولیدکنندگان و مهندسان را در اختیار دارد و از آن‌ها در طراحی و ساخت خودروهای مسابقات پیشرفته استفاده می‌کند. سمیر سادیخوف یکی از طراحان برجستة شرکت رضوانی است که تاکنون جوایز طراحی زیادی را از آن خود کرده است. وی خودروی Beast Rezvani که چهرة به روز و مدرنی دارد و از نظر پیشرانه جزو خودروهای سوپر خودرو محسوب می‌شود را برای این شرکت طراحی کرده است.
شرکت او یک شرکت تازهکار محسوب میشود، با این حال شرکتهای بزرگ اتومبیل او را میشناسند، خبر رونمایی از طراحی هیولای او، دو بار در صفحة اول یاهو که بیش از 700 میلیون بازدیدکننده دارد، منتشر شد، همچنین بسیاری از نشریات تخصصی اتومبیل در رابطه با شرکت رضوانی مطالبی را منتشر کردند.
به گفتة فردیس رضوانی خودروهای جدیدی که تولید می‌شوند آن قدر امکانات کامپیوتری دارند که احساس هیجان رانندگی را از راننده سلب می‌کنند. هدف از تولید اتومبیل «بیست» (هیولا) این بود که راننده نقش بیشتری در کنترل خودرو و در کل رانندگی ایفا کند. از جمله این که خودرو سبک باشد و این همه فیلترهای جدید را نداشته باشد.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *