محسن معظمی

مدیر شرکت سیسکو سیستم

(شرکت‌آمریکایی‌تولیدکنندۀ تجهیزات شبکه)

1339 خ – 

محسن معظمی، در سال 1339 خ در تهران به دنیا آمد و بعد از گذراندن تحصیلات متوسطه برای ادامۀ تحصیلات خود به آمریکا مهاجرت کرد و مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرد. وی ابتدا در شرکت اپل مشغول به کار شد و بعدها توانست وارد سیستم‌های تجاری استنفورد شود و بعد از 8 سال در سال 1995 م سیستم‌های تجاری استنفورد توسط کورت سالمون اسوشیتس به کار گرفته شد.

او قائم مقام شرکت اینترنت بیزینس سلوشنز گروپ و مسئول فعالیت‌های این شرکت در بازارهای جهانی بود. وی در انجمن‌های سیسکو اینتر پرایز بیزینس و مارکتینگ خدمت کرده و عضو هیئت مدیرۀ شرکت زنسیس است.

تمام این فعالیت‌ها و سمت‌های گوناگون معظمی، او را به عنوان یکی از موفق‌ترین بازرگانان ایرانی تثبیت کرده است. وی یکی از بنیانگذاران هیأت مدیرۀ اتحاد ایرانی‌تبار در امور عمومی است و به همراه همسرش به بنیاد پارسا و صندوق بورسیه ایرانیان کمک می‌کند.

معظمی، از ایرانیان معروف و مشهور «سیلیکون ولی» نیز هست که سابقة بنیانگذاری یا عضویت در رده‌های ارشد مدیریت ده‌ها شرکت بزرگ تکنولوژی و سرمایه‌گذاری را در کارنامه دارد. او هم اکنون مدیرعامل شرکت کلمبوس‌نوا در آمریکا است و از سال 1999 م تا سال 2011 م یکی از اعضای هیأت اجرایی شرکت سیسکو بوده و همچنین مسئولیت راه‌اندازی فناوری سیسکو در بازارهای نوظهور (آمریکای لاتین، اروپای مرکزی و شرقی، خاورمیانه، روسیه، کشورهای مستقل هم سود و آفریقا) را بر عهده گرفته است.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *