مهراورنگ قائدی

دانشمند و پژوهشگر

1353 خ – 

مهراورنگ قائدی، در سال ۱۳۵۳ خ و در شهرستان ممسنی به دنیا آمد. او از سال ۱۳۸۲ خ به عنوان استاد شیمی در دانشگاه یاسوج مشغول به فعالیت شده است.
دکتر قائدی، با توجه به علاقه‌ای که به هم استانی و هم محلی‌های خود دارد در مناطق محروم مشغول به کار و ادامه فعالیت‌هایش در این نقاط اجام می‌دهد.
وی در سال 1372 خ در رشتة شیمی دانشگاه اصفهان پذیرفته شد و در سال 86 با رتبة 8 در المپیاد دانشجویی کشور و رتبة 13 آزمون کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داد و با توجه به فارغ‌التحصیلی با مقام اول در دورة کارشناسی ارشد به دورة دکتری در دانشگاه اصفهان فراخوانده ‌شد. بعد از فارغ‌التحصیلی، در دانشگاه یاسوج به عنوان استادیار مشغول شد. او از سال 82 تاکنون حدود 148 مقالة چاپ کرده است و بیش از 70 مقاله در سمینارهای داخلی و خارجی ارائه داده‌ است. در سال‌های 1385، 1387 و 1390 خ پژوهشگر برتر دانشگاه یاسوج، سال 1388 چهرة برتر علمی استان کهگیلویه و بویراحمد و یکی از پژوهشگران برتر برای داشتن مقالة پراستناد شد و تاکنون 8 مقالة وی به عنوان مقالة پراستناد جهانی انتخاب شده ‌است. وی همچنین موفق به کسب رتبة چهارم برترین‌های جشنواره نانو فناوری ایران شد.
دکتر قائدی، بر اساس رتبه‌بندی پایگاه اطلاعات علمی تامسون رویترز در سال ۲۰۱۴ م جزو پراستنادترین دانشمندان و پژوهشگران ایرانی با ۲۶۰۸ ارجاع در زمرة یک درصد دانشمندان تولیدکنندة علم در جهان قرار گرفته است.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *