مهسا احمدی

بدلکار

1368 خ – 

مهسا احمدی، اولین دختر بدلکار ایران است که در پروژه‌های سینمایی حضور دارد. او ۱۱ سال قهرمان ژیمناستیک دختران ایران بوده است. مهسا احمدی درباره چگونگی ورود به دنیای بدلکاران می‌گوید: «در ایران برای دختران فقط تا ۱۷ سالگی امکان حضور در تیم ملی ژیمناستیک وجود دارد. بعد از ۱۷ سالگی که ژیمناستیک را کنار گذاشتم، از ۶ سال پیش، وارد گروه «بدلکاران ۱3» شدم».

بانوی بدلکار ایرانی دربارة ثبت اولین سقوط آزاد زنان ایران می‌گوید: «از ارتفاع شش هزار پایی (حدود دو هزار متر) پریدم، در هر جای دنیا، پرش از ارتفاع زیر ۱۵۰۰ متر، بیس‌جامپ ” Base Jump” محسوب می‌شود. باید هزارتا پرش خوب داشته باشید تا بتوانید یک بار بیس‌جامپ بپرید. ولی من همان پرش اولم از ارتفاع دوهزار متری بود. یعنی سخت‌ترین کار را انجام داده‌ام، آن هم با امکانات اینجا».

مهسا احمدی، اولین و تنها دختر بدلکار ایران است که جلوی دوربین در پروژه‌های سینمایی حضور دارد. او می‌گوید آرام آرام برخی دخترهای دیگر نیز در ایران در حال آموزش بدلکاری هستند. وی دربارة توانایی‌هایش در مقایسه با مردان بدلکار می‌گوید: «تا الان پا به پای پسرها جلو آمد‌ه‌ام و به ‌قول معروف کم نیاورده‌ام».

مهسا احمدی، مشهورترین بدلکار زن ایرانی، برندة جایزه‌ای ویژه در مراسم اعطای جوایز «اکشن آیکن» در کالیفرنیا شد. در این مراسم که در هتل شرایتون یونیورسال‌سیتی برگزار شد، بدلکاران و بازیگران زن فیلم‌های اکشن به طور ویژه مورد توجه و تقدیر قرار گرفتند. وی که در این مراسم به عنوان تنها زن بدلکار ایرانی معرفی شد، جایزة کریستال را که یکی از مهم‌ترین جوایز این مراسم محسوب می‌شود، از آن خود کرد.

او علاوه بر فیلم‌های ایرانی در محصولات سینمایی هالیوودی از جمله فیلم اسکای‌فالاز، مجموعة جیمز باند هم بدلکاری کرده است.

احمدی عضوی از گروه «بدلکاری ۱۳»(Stunt13)  است که حضور فعالی در ساخت صحنه‌های اکشن فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی از جمله سریال‌های ترکی و فیلم‌های هندی دارند.

مهسا احمدی، بدلکار آخرین فیلم جیمز باند به نام Skyfall بار دیگر خبرساز شد و در گزارش‌های روزنامه‌های آلمانی «تاگس‌اشپیگل» و «زوددویچه‌» قرار گرفت. مهسا احمدی در مصاحبه با رسانه‌های آلمانی بعد از شرح مشکلات موجود در کار خود در ایران، به عنوان یک زن بدلکار می‌گوید: «در ایران امکانات کم و ممنوعیت‌های بسیار وجود دارد».

به گفتة مهسا احمدی، تهیه‌کنندگان فیلم بعدی جیمز باند برای حضور در این فیلم از او دعوت کرده‌اند و به همین دلیل تصمیم گرفته است، به آمریکا برود. احمدی می‌گوید: زمانی که در فیلم جیمز باند بازی کرد، متوجه شد که «انسان در خارج از کشور همواره در حال یاد گرفتن است.» تاگس‌اشپیگل می‌نویسد، احمدی مدارک سفر به خارج از کشور خود را آماده کرده است. او می‌خواهد به آمریکا و شاید هم به هالیووود برود.

او در حال حاضر عضو فعال انجمن بدلکاران هالیوود می‌باشد، همچنین دارای دو اسپانسر بزرگ با نام‌های کمپانی بدلکاری هالیوود (Stuntlab) و کمپانی Ultimatearm برای کارهایش است.

مهسا احمدی، اولین چترباز زن ایران، اولین مربی بانجی جامپینگ بانوان و اولین اسکای دایور دختر ایران بعد از انقلاب است.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *