کوروش منصوری

طراح خودرو

1339 خ

کوروش منصوری، در سال 1339 خ و در چالوس متولد شد. او پس از پایان تحصیلات در انگلستان به آلمان رفت و در سال 1989 م شرکت ام‌پی‌دیزاین (M P Design) را تأسیس کرد؛ شرکتی که خدمات مهندسی و قطعات تیونینگ دیگر شرکت‌های معتبر را تأمین می‌کرد. شرکت منصوری فعالیت خود را در تیونینگ خودروهای لوکس با محصولات بنتلی، استون مارتین، فراری و رولزرویس آغاز کرد. اهداف این شرکت بسیار فراتر از این بود، بنابراین در سال 2001 م در شهر برند، آلمان کارخانة مستقلی جهت تیونینگ، طراحی و ساخت قطعات اتومبیل و ارتقا خودرو، تأسیس نمود.

در سال 2004 م از اولین محصول این شرکت که یک استون مارتین دی‌بی 9 تیونینگ شده بود، رونمایی شد. در سال 2007 م شرکت منصوری، شرکت پورشه – تیونینگ، از شرکت سوئیسی راین اسپید را خریداری کرد و در پی آن، توسعه و فروش قطعات تیونینگ خودروهای پورشه، بی‌ام‌و و رنجرور را در دست گرفت.

تا اواسط دهة 2000 م این شرکت تیونینگ محصولات شرکت‌هایی چون لامبورگینی، فراری، مرسدس بنز و آئودی را نیز به فهرست خود اضافه کرد و با راه‌اندازی خط تولید خودروهای لوکس سفارشی، با تمرکز بر خودروهای سوپر اسپرت، تا اواخر دهة 2000 م به برندی شناخته شده در بازار تیونینگ خودروها، تبدیل شد.

شرکت منصوری در نمایشگاه اتومبیل ژنو در سال 2012 م با ارائة لامبورگینی اونتادور، عنوان بهترین تیونر را کسب کرد. در حالی که شرکت‌های تیونینگ خودرو جهان، قطعات مختلف را از شرکت‌های دیگر دریافت و بر روی خودرو نصب می‌کنند، شرکت منصوری تمامی قطعات مورد نیاز خود، به جز لاستیک را در کارخانجات خود، در آلمان و سوئیس تولید کرده و این وجه تمایز اصلی این شرکت با دیگر تیونینگ‌کنندگان است.

شرکت منصوری یکی از برجسته‌ترین کارخانجات تولیدکنندة قطعات تیونینگ برای خودروهای لوکس و خودروهای سوپراسپرت محسوب می‌شود. این شرکت دارای تکنولوژی و دستگاه ساخت فیبرکربن است و به دلیل دارا بودن سالن رنگ مدرن، مدل‌های رولزرویس فانتوم را برای کمپانی رولزرویس رنگ می‌کند.

شرکت منصوری هم اکنون تکنولوژی طراحی و تولید پلت فرم مستقل خودرو را داراست، که این شرکت را در سال‌های اخیر از یک تیونینگ‌کنندة صرف خودرو، به یک شرکت خودروسازی تبدیل کرده است و این یعنی رسیدن از مرحلة تیونینگ به تولید پلت فرم. این شرکت فعالیت‌های خود را در زمینة طراحی داخلی هواپیماهای تجاری، کشتی‌های تفریحی، طراحی و تولید لوازم خانگی، تجهیزات اداری و کالاهای لوکس گسترش داده است.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *