مهدی سعیدی

گرافیست

1358 خ – 

مهدی سعیدی، در سال 1358 خ و در تهران به دنیا آمد و در مدارس هنر مالک اشتر و کمبریج تحصیل کرد. او یکی از طراحان بنام در داخل و خارج از کشور است و عضو انجمن طراحان گرافیک ایران و هنرهای تجمسی است. مهدی سعیدی، حدود 250 نمایشگاه معتبر در سراسر دنیا داشته و جوایز مهم داخلی و خارجی زیادی را از آن خود کرده است. او همکاری خود را با مراکز فرهنگی از جمله فرهنگستان هنر، موزه‌ هنرهای معاصر تهران و مراکز موسیقی و فیلم آغاز کرده است. او در دو زمینه توانسته است موفقیت‌هایی را کسب کند، یکی آنکه توانسته است براساس خط و هویت ایرانی به یک بیان بصری قابل قبول و خاص برسد و دیگر آنکه در بسیاری از فستیوال‌ها و جشنواره‌های جهانی شرکت و توجه بسیاری را به سوی خود جلب کند.

این هنرمند جایزه‌های معتبر و زیادی نیز دریافت کرده است که از آن جمله می‌توان به جایزة نمایشگاه دعوتی سه سالانه پوستر اوزاکا، ژاپن (2009 م)؛ جایزة بزرگ سومین نمایشگاه بین‌المللی پوستر، تاتوان (2007 م) و جایزة بزرگ پانزدهمین نمایشگاه دعوتی بین‌المللی پوستر کلورادو، آمریکا اشاره کرد.

او هم اکنون در دانشگاه تاسون ایالت مریلند آمریکا به عنوان استاد طراحی گرافیک، تدریس می‌کند و پس از گذراندن مرحلة داوری به عنوان عضو منتخب سال 2017 م به انجمن طراحان گرافیک بین‌المللی AGI معرفی شد.

اشتراک گذاری مقاله : Array
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *